امروز سه شنبه 30 آبان 1396
مشاهده مشخصات کالا كد کالا: 111125

سرنوشت انسان ج 2 – برزخ و نفخة صور

نویسنده: مسعود عالی همین الان بخرید -قیمت :9,000 تومان
مقایسه محصولات
سرنوشت انسان ج 2 – برزخ و نفخة صور
متن مکتوب مباحث حجت الاسلام عالی در برنامه سمت خدا پیرامون روابط انسان ها با عالم دنیا پس از مرگ، روابط انسان ها با یکدیگر پس از مرگ ارتباط اموات با قبر و زائر قبورشان، ظهور و رجعت، قیامت، نفخ صور از جمله مطالب این کتاب می باشد
در بخشی از کتاب پیرامون «رجعت» می‌خوانیم:
«حکمت رجعت این است که مؤمنان خالص که قابلیت‌ها و استعدادهای بسیار زیادی در به دست آوردن کمالات داشته‌اند، ولی زمانه اجازۀ رشد استعدادهایشان را نمی‌داد در هنگام ظهور به کمالات لازم خود برسند و ظلمی به آن‌ها نشود. به علاوه در تشکیل حکومت جهانی امام زمان(عج) که وعده خدا به مؤمنان بوده است، نقش داشته و درثواب و شادی آن شریک باشند.
از آن طرف سران کفر و ضلالت هم ذلت و خواری اعمال خود را در همین دنیا ببینند و انتقام ظلم‌های بسیارشان با دیدن حکومت دینی جهانی از آن‌ها گرفته شود و با ذلت و خواری از دنیا بروند، تا طعم و خاطره خوشی‌های نفسانی که در دنیا چشیده بودند، از ذهنشان محو گردد.
رجعت از نظر امکان عقلی نیز هیچ جای انکار و استبعاد ندارد؛ چرا که در گذشته تاریخ به شهادت قرآن رجعت‌هایی وجود داشته و در قیامت هم همه ارواح به اجساد برمی‌گردند. بنابراین، هیچ اشکالی ندارد که هنگام ظهور هم عده‌ای به دنیا برگردند.
عقیده به رجعت هم یک فلسفه قوی و منطق عقلانی دارد، و هم آیات فراوانی بر آن دلالت می‌کند. مرحوم آیت الله طبسی هفتاد و شش آیه قرآن وحدود ششصد روایت مربوط به رجعت را در کتابی به نام «الشیعة و الرجعة» جمع‌آوری کرده و توضیح داده است.»
این کتاب از مجموعه مباحث مطرح شده در برنامه تلویزیونی «سمت خدا» منتشر شده است.

نویسنده کتاب
حجت الاسلام والمسلمین استاد مسعود عالی متولد 1342 در تهران می باشد. تحصیلات ایشان: خارج فقه و اصول ، کارشناسی جامعه شناسی اساتید برجسته: حضرات آیات شیخ جواد تبریزی ، مکارم شیرازی ، بهجت ، مصلحی اراکی مسولیتها: عضو هیات امنا و سرپرست مرکز جامع علوم اسلامی که در زمینه تولید نرم افزار فکری جهت اداره حکومت اسلامی فعالیت مینماید ایشان در سال 1360 وارد حوزه علمیه شد و هم اکنون در کنار تحصیل دروس خارج، به تدریس دروس مقدمات و سطح حوزه و درس اخلاق مشغول می باشند. حجت الاسلام و المسلمین عالی از محضر …
حیات پس از مرگ

حیات پس از مرگ

7,000 تومان
نویسنده: علی محمد اسدی
نجم الثاقب(2جلدی)

نجم الثاقب(2جلدی)

32,000 تومان
نویسنده: حاج میرزا حسین طبرسی نوری
عصر زندگی

عصر زندگی

12,000 تومان
نویسنده: محمد حکیمی
سرنوشت انسان ج 2 – برزخ و نفخة صور

سرنوشت انسان ج 2 – برزخ و نفخة صور

9,000 تومان
نویسنده: مسعود عالی
معراج السعاده

معراج السعاده

35,000 تومان
کتاب
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي