فروشگاه محصولات سمت خدا

سرنوشت انسان ج 4 – صراط و شفاعت ( سلسله مباحث برنامه سمت خدا )

ناشر: عطش شابک: 5-57-6281-600-978 نویسنده: مسعود عالی

قیمت : 27,000 تومان
افزودن به سبد خرید

این کتاب مشتمل بر 14 بخش می باشد که متن مکتوب مباحث حجت الاسلام عالی در برنامه سمت خدا گرد آوری شده است. مواقف صراط، مرصاد، گواهان و شهود، شفاعت و شفاعت
شوندگان از جمله مباحث طرح شده در این کتاب می باشد

بحث و گفت‌وگو پیرامون عالم آخرت و زندگی پس از مرگ، تنها کنکاش از موضوعی دینی و اعتقادی نیست، بلکه علاوه بر آگاهی از بخش اصلی و عمیق زندگی و خارج ساختن آن از چهره‌ای مخوف و وحشت‌آور، می‌تواند باز دارندۀ نفس از آلودگی‌ها و طغیان‌ها، کنترل کنندۀ جامعه از ناهنجاری‌ها، نیرو بخش انسان در تحمل مصائب و سختی‌ها و در یک کلام مربّی و مهذّب فرد و جامعۀ انسانی باشد. و این هدف وقتی عملی‌تر می‌گردد که این مباحث با رویکردی اخلاقی، با مستندات قرآنی و روایتی توأم شود.
در بخشی از کتاب به نام «شفاعت» می‌خوانیم:«در روایات بسیار آمده است که انبیای الهی در عبور از سختی‌ها و یا هنگامی که ترک اولایی می‌کردند و به عقوبت‌هایی مبتلا می‌شدند، به محمد و آل توسل داشتند.
آدم بعد از هبوط، یونس هنگام گرفتار شدن در شکم ماهی، ابراهیم برای سلامتی از آتش، نوح برای سلامتی از امواج و رسانیدن کشتی به محل امن، موسی هنگام زدن عصا به دریا و عبور از آن، عیسی در هنگام زنده کردن مردگان و… همواره به اهل بیت(ع) متوسل می‌شدند و از آن‌ها تقاضای دستگیری می‌کردند.
در آخرت که کار دقیق‌تر و سخت‌تر است، قطعاً به این دستگیری و شفاعت محتاج‌ترند. بله آنان که غنی‌ترند محتاج‌ترند.»
این کتاب از مجموعه مباحث مطرح شده در برنامه تلویزیونی «سمت خدا» منتشر شده است.


نویسنده ی کتاب
حجت الاسلام والمسلمین استاد مسعود عالی متولد 1342 در تهران می باشد. تحصیلات ایشان: خارج فقه و اصول ، کارشناسی جامعه شناسی اساتید برجسته: حضرات آیات شیخ جواد تبریزی ، مکارم شیرازی ، بهجت ، مصلحی اراکی مسولیتها: عضو هیات امنا و سرپرست مرکز جامع علوم اسلامی که در زمینه تولید نرم افزار فکری جهت اداره حکومت اسلامی فعالیت مینماید ایشان در سال 1360 وارد حوزه علمیه شد و هم اکنون در کنار تحصیل دروس خارج، به تدریس دروس مقدمات و سطح حوزه و درس اخلاق مشغول می باشند. حجت الاسلام و المسلمین عالی از محضر …

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.