فروشگاه محصولات سمت خدا

آشنایی با اسوه ها

ناشر:بوستان کتاب مولف:جواد محدثی معرفی شده توسط استاد سعیدی

قیمت : 22,000 تومان
افزودن به سبد خرید

آشنایی با شخصیت و زندگی اسوه های مکتبی، چراغ راه نسل امروز و الگوی ایمان و عمل است. آنها همچون قله هایی در پهنه تاریخ، سرافراز ایستاده اند و انسانها را به پیمودن این راه فرا می خوانند. در کتاب آشنایی با اسوه ها، خواننده با زندگی ده الگو و اسوه تاریخ چون سلمان فارسی، بلال، عمار یاسر، حبیب بن مظاهر، عبدالله بن مسعود، حمزه سیدالشهداء، حجربن عدی، مسلم بن عقیل، میثم تمار و عباس بن علی آشنا می شوند.

در مقدمه این کتاب آمده است: تاریخ اسلام به ویژه تاریخ شیعه سرشار از چهره هایی است که هر کدام دنیایی از عظمت را در خود دارند اما افسوس که تعداد زیادی از این چهره ها که الهام بخش و فروغ آفرین زندگیها هستند، در تاریکخانه تاریخ مدفون هستند و باید آنها را یافت و شناخت چرا که آنها گنجهایی هستند که باید کشف و استخراجشان کرد.

کتاب آشنایی با اسوه ها در 10 بخش تدوین شده است که هر بخش به معرفی یکی از الگوهای تاریخی و بررسی دوران زندگی وی اختصاص دارد. در بخش اول کتاب که به معرفی سلمان فارسی اختصاص دارد، بخشهایی چون سلمان از زبان خودش، فضیلتهای برجسته سلمان، علم، ولایت، زهد، عبادت، کرامات، سلمان محمدی، نقش سلمان در جنگها، سلمان و حکومت مداین، وفات سلمان و زیارت سلمان برای آشنایی بیشتر خواننده با این شخصیت تاریخی وجود دارد.

در بخش دوم کتاب بلال حبشی معرفی می شود فصل سوم کتاب به معرفی میثم تمار اختصاص دارد در این بخش مطالبی چون دیدگاه علی (ع) و ائمه نسبت به میثم، فضایل و چگونگی شهادت وی وجود دارد. در بخش چهارم کتاب مطالبی مسلم بن عقیل، غربت مظلومانه مسلم، کربلایی در کوفه، اسیر آزاد و فرزندان مسلم بن عقیل برای خوانندگان ارائه شده است.

حبیب بن مظاهر، عبدالله بن مسعود، عمار یاسر، حمزه سیدالشهداء، عباس بن علی و حجربن عدی به ترتیب در بخشهای پنجم تا دهم کتاب آشنایی با اسوه ها معرفی می شوند.

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

برچسب ها: